A Rúdsport Magyar Bajnokság ugyan elmaradt, ám mégsem maradtak verseny – és érem – nélkül az N’JOY Sport & Rúdtánc Stúdió tagjai: megmérettették magukat a Pole Artistic Competition Hungary-n, ahol több dobogós helyezést sikerült elérniük.
A „pole art” műfaj alapjai a cirkuszi akrobatáktól származnak. A bemutatott produkció mindig egy történetet mesél el: a versenyzők valójában táncolnak a rúdon, s közben játszanak testtartásukkal, gesztusaikkal. A koreográfia fontos kiegészítője az igényes jelmez, méghozzá úgy, hogy a tapadási felületek (a talp, a tenyér, a könyék, a derék, a térdhajlat) szabadon maradjanak. A Pole Artistic Competition Helsinkiből indult el hódító útjára 2009-ben, s mára rendkívül népszerűvé vált.
Kelemen Nikolett a Pole Artistic Competition Hungaryn
„Máskor nézőként voltam jelen ezen a rangos eseményen, így nagy izgalommal készültem a versenyre tanítványaimmal együtt” – emlékezett vissza Niki – „Ezen a bajnokságon inkább a művészet a mérvadó, persze ugyanazokat a sportelemeket, technikai fogásokat szem előtt tartva. A verseny rendkívül meleg, mondhatni családias légkörben zajlott, s láthatóan nagyon jól érezte magát mindenki.”
Mivel a Stúdió tagjai eredetileg az IPSF bajnokságra készültek, s azokat a kritériumokat szem előtt tartva állították össze a koreográfiákat februárban, így az új próbatételhez változtatniuk kellett a begyakorolt mozdulatokon.
„Amikor két-három hónap gyakorlás után visszamondták a Magyar Bajnokságot, próbáltuk mindenkinek megfűszerezni egy kis művészettel a gyakorlatsorát, de ez már nem ugyanaz, mint amikor az első pillanattól szárnyalhat a fantázia…
Az IPSF-en minden nagyon-nagyon kötött a szabályokat tekintve, itt pedig sokkal szabadabban lehet kelléket, zenét, mozdulatokat használni – természetesen kulturált keretek között. Itt a Posa szabályait követik és nemzetközi kvalifikációs lehetőséget is kínálnak. Komolyságát tekintve tehát mindkettő hasonló.
A cikk folytatása elolvasható az alábbi linkre kattintva:
0 hozzászólás