Cser-Palkovics András: „Az itt dolgozók mind hősök”

Szerző: Mátay Balázs

2026-08-03

Hétfőn délután a Rákóczi utcai Kossuth Zsuzsanna Szociális Intézménybe látogatott dr. Cser-Palkovics András polgármester, Mészáros Attila alpolgármester és Szontaghné Kovács Erika, a szociális ügyek tanácsnoka, akikkel Török Tünde intézményvezető osztotta meg tapasztalatait.

A jelenlegi, tartós hőség okán és a várhatóan egyre forróbb nyarak miatt az időseket ellátó, kiemelt kockázatú intézményekre fokozottan figyelni kell – írja közösségi oldalán Székesfehérvár polgármestere.

Hétfő délután dr. Cser-Palkovics András, valamint Mészáros Attila alpolgármester és Szontaghné Kovács Erika, a szociális ügyek tanácsnoka a Kossuth Zsuzsanna Szociális Intézménybe látogatott, ahol az elmúlt kánikulai napok okozta kihívásokról is egyeztettek Török Tünde intézményvezetővel.

A Kossuth Zsuzsanna Szociális Intézmény vezetője körbevezette a városvezetőket a Rákóczi utcai épületben és beszámolt a telephelyek állapotáról is. Arról beszélt, hogy évről évre jobban állnak a fejlesztések tekintetében, de a nagy hőség miatt több intézményegységben is további klímákra van szükség. A Farkasvermi úti épülethez kapcsolódóan egy pályázatuk már a finisben van, melynek sikeres elbírálása esetén újabb eszközök kerülhetnek beszerzésre. Török Tünde elmondta, hogy a légkondicionálók működtetéséhez hálózatfejlesztésre, illetve több helyen a nyílászárók cseréjére és megfelelő árnyékolásra is szükség van. A legnagyobb melegben is helytálló dolgozókat pedig hősnek nevezte.

Dr. Cser-Palkovics András polgármester elmondta; az elmúlt években az önkormányzat által fenntartott bölcsődék és óvodák 90%-át már felszerelték légkondicionálókkal, csak pár csoportszoba maradt hátra, amelyeket még idén befejeznek. Hangsúlyozta, hogy a fejlesztéseket az időseket ellátó szociális intézményekben is folytatják. „Szerencsére a nappali ellátásban ez a feladat megoldott, az ezt igénybe vevők már megfelelően klimatizált helyiségekben kapják az ellátást. Ezt visszaigazolták az intézmények vezetői is, akikkel beszélgettünk a megkezdett munka folytatásáról, valamint a további intézményegységek légkondicionáló berendezésekkel történő ellátásáról.” – fogalmazott a polgármester, aki hozzátette: felkeresték a Rákóczi utcai, a Farkasvermi úti és a Hosszúsétatéri intézményeket is, hogy sorra vegyék az előttük álló feladatokat.

„A célunk, hogy az intézményvezetők szakmai javaslatai alapján, ahova szükséges, oda akár pályázatok útján, akár önkormányzati forrásból kerüljön légkondicionáló berendezés. Több helyen nem elég csak az eszközöket beszerezni, hanem a működtetésükhöz szükséges hálózati fejlesztéseket is el kell végezni, ami időben és tervezési szempontból is nehezebb feladat. Arra törekszünk – látva, milyen nyarak várnak ránk a jövőben –, hogy ezzel is tudjuk az időseket ellátó intézmények szolgáltatásának színvonalát emelni, és megfelelő körülményeket biztosítani az időseknek és az ott dolgozóknak egyaránt.” – mondta a városvezető, aki ezután megköszönte a dolgozóknak, hogy ezekben az embert próbáló napokban is hősiesen teszik a dolgukat és szolgálják az ellátásra szoruló idős embereket.

(ÖKK, fotó: Ostorházi Helga)

 

Vörösmarty Rádió


Kiemelt partnereink

2026. augusztus
h K s c p s v
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Written by Mátay Balázs

2026-08-03

0 hozzászólás

Ez is érdekelhet